יום ראשון, 3 בינואר 2010

פודקאסט מספר 52 -הקלטה משותפת עם ברק על outbrain,

פרק זה הוקלט במשותף עם ברק דנין, הפעם ביוזמתו, ופורסם בפודקאסט החדש שלו (אנחנו מאוד מפרגנים) ומובא לפניכם.outbrainOutbrain הוא בית תוכנה שמייצר ווידג'ט (רכיב) קטן וערמומי שמותקן, בין השאר, גם פה בבלוג. הוא יודע לעשות שני דברים: הראשון הוא לקבל מהמשתמשים דירוג של תוכן (כמו זה שאתם קוראים עכשיו) ולהציג את הדירוג. לכאורה די פשוט, אבל לא באמת… היה פה בבלוג דיון לא קצר על החלק הקטן הזה בממשק המצומצם של הווידג'ט של Outbrain.
הדבר השני שהווידג'ט הזה יודע לעשות, והוא החלק המשמעותי יותר, בעיני, הוא להפיץ תוכן. מה שמופיע מתחת לרכיב הדירוג הוא קישורים, בטקסט ולאחרונה גם בתמונה, לתכנים נוספים שעשויים לעניין את מי שכרגע סיים לקרוא את התוכן שבעמוד הנוכחי (הווידג'ט מוצג בתחתית התוכן). בפודקאסט תוכלו לשמוע על מי משתמש בווידג'ט הזה ולמה, ואיך Outbrain מרוויחים מזה למרות שהם נותנים אותו בחינם גם למקומות כמו USA" Today" ו"הארץ".
אורי להב ורן תבורי אירחו אותי פעמיים (כאן וכאן) בפודקאסט המצויין שלהם, רברס עם פלטפורמה שמדבר בעיקר למפתחי תוכנה, ובעיקר בתחום ה-Web. האירוח אצלם בפודקאסט היה חלק מההשראה לפתוח את הפודקאסט של "פשוט. שימושי".
שוחחתי עם אורי ורן על אתגרי הממשק הייחודיים לווידג'ט של Outbrain, ובאופן די מפתיע הצלחנו לעשות את זה בלי להזכיר בכלל קוד. טוב, כמעט בלי להזכיר, לאורי נפלט איזה xpath ולרן יצאו כמה div-ים, ואיזה iframe. הווידג'ט של Outbrain נשתל בבלוגים ואתרים אחרים בלי שום קונפיגורציה, וצריך לדעת איך להציג את עצמו בתוך האתר, ממש להיטמע בתוכו. אתגר תכנותי-עיצובי לא פשוט. אתם מוזמנים להקשיב.
ואם אתם כבר פה, אז…

שתהיה לכולנו 2010 מצויינת! :-]כדי להאזין לפרק (31:17 דקות)

אפשר להוריד את הפרק (14.3MB), להאזין לו באייטיונז, או באתר – בסוף הדף יש נגן כסוף.
בהקלטה יש רעשי "קליק" שלא הצלחתי להסיר את כולם, אני מתנצל מראש אם זה מנג'ס לכם באוזן.

אינדקס נושאים וזמן בפרק

1:45  על Outbrain
5:00 שטחים תמורת וידג'ט – על המודל העיסקי של החברה
8:15 על עיצוב חוויית משתמש תחת אילוצים ב-Outbrain.
12:30 פחות קונפיגורציה, פחות מקומות לנטוש את המוצר
14:00 עיצוב אוטומאטי לממשק שנשתל בתוך סביבה לא ידועה מראש
17:00 הממשק של GetSatisfaction.com, שירות התמיכה ש-Outbrain משתמשת בו.
19:40 על החלק החדש ברכיב של Outbrain שמוסיף תמונות לאיזור הקישורים לתכנים נוספים, על השיקולים בעיצוב שלו.
25:30 על האיזון שבין שליטה לבין קלות שימוש.הקובץ נמצא כאן
האזנה נעימה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה