יום שישי, 2 ביולי 2010

Startup Weekend

אמיר הראל, שהתארח בעבר בפודקאסט וחבר מקצועי, מארגן את ארוע הסטארט-אפ וויקאנד פעם נוספת ורוצה לראות את מאזיני הפודקאסט כולם שם. הוא רציני. יש הנחה. בארוע הקודם הקלטנו שם פרק מהמם, בטוח שגם הפעם יהיה מעניין.

Startup Weekendחוזר לאירוע נוסף ב-14-16 ליולי והפעם בשיתוף עם מרכז פרס לשלום ינסו יזמים ישראלים ופלסטינים לפתח מיזמים טכנולוגים ב 54 שעות. המגירה שלכם מלאה ברעיונות לסטארטאפים? מחפשים דרך מגניבה להעביר את הקיץ ולהכיר את האנשים שתעשו איתם את הדבר הגדול הבא? Startup Weekend זה האירוע שלכם.

סטרטאפ וויקנד (Startup Weekend) הינו אירוע בינלאומי, המשלב נטוורקינג ועשייה של קהילת אנשי אינטרנט ומובייל. השנה יתקיים האירוע בשיתוף עם מרכז פרס לשלום ולראשונה בעולם יכנס יזמים ומפתחים יהודים וערבים מישראל, הרשות הפלסטינית וארה"ב לאירוע משותף.

הרעיון ליצירת Startup Weekend נולד ב-2007 בקולורדו ארה"ב. הרעיון: לכנס את מיטב המוחות לסוף שבוע אחד בו יציעו המשתתפים רעיונות שונים בתחומי הפיתוח הטכנולוגי ויעבדו על הקמתם. עשרות אירועים בפורמט זה התקיימו בהצלחה ברחבי העולם; למעלה מ 500 רעיונות הגיעו לכדי פיתוח וחלקם אף הפכו לחברות פעילות.
מאחורי Startup Weekend ישראל עומדים היזמיים אמיר הראל בעל ניסיון עשיר בפיתוח ושיווק מוצרי טכנולוגיה, ואדי רזניק שעבד ב-13 השנים האחרונות בסאן מיקרוסיסטמס. אחרי אירוע מוצלח במיוחד בשנה שעברה, השנה הם חברו למרכז פרס לשלום ויחד עם מחלקת כלכלה ועסקים מפיקים את האירוע ברוח שיתוף הפעולה בין העמים, כפי שמקדם המרכז. או כמו שמתאר זאת יואב שטרן מנהל המחלקה: "תחום ההי טק הנו תחום קלאסי לשיתוף פעולה בין ישראלים ופלסטינים משום שבתחום זה אין חשיבות לגדרות ומחסומים".
על פי הקונספט הכללי לכל משתתף ניתנת ההזדמנות במשך שתי דקות וללא עזרים נלווים להציג רעיון בפני שאר המשתתפים. לאחר הליך בחירה קצר נבחרים הרעיונות הטובים ביותר ומשתתפי הכנס מחולקים לקבוצות ומתחילים בשלושה ימי עשייה, על מנת  ל"הרים" את הפרויקט. בסיום הכנס נבחר הרעיון המוביל ע"י צוות שופטים מקצועי, אשר מזכה את הקבוצה המנצחת בפרס כספי למימון פעילות ראשונית.
אז אם אתם מפתחים שפשוט אוהבים לקודד ובא לכם להכיר להכיר אנשים חדשים תוך כדי הרמת מייזם - זה המקום בשבילכם, ולרוורסים יש לתת לכם הנחה של 50 שקלים:

4 תגובות:

 1. מעולה!
  לי כבר יש כרטיס. אני מאוד מצפה לראות אתכם שם (:

  השבמחק
 2. למה? למה? למה?
  איך כל פעם זה נופל לי על מילואים???

  הסטרט-אפ שלי ימות לבד...

  השבמחק
 3. תודה על ההנחה!

  אני שם.

  השבמחק